mágneses szúnyogháló

Mágneses szúnyogháló kell az ablakra, hogy aludni tudjon kis Balázs.

Mágneses szúnyogháló jó vajon az ablakra? Ha az van rajta el tudni aludni kis Balázs és anyukája. Talán mindenki számára ismert József Attila verse :

„Lábára lehajtja fejét, alszik a bogár, a darázs, vele alszik a zümmögés – aludj el szépen, kis Balázs.”

Csak az a baj, hogy a bogarak, szúnyogok és egyéb kis zümmögő, csípő rovarok sajnos nem alszanak békésen éjszaka. Vagyis  ha nem vigyázunk, biztos, hogy sem anyukát sem kis Balázst nem hagyják majd nyugodtan pihenni. Pedig milyen idillikusan is hangzanak ezek a mondatok.

mágneses szúnyogháló

Szinte látja az ember, ahogy a szúnyogok lehajtják a fejüket a lábukra és elalszanak. Ahogy mi is szeretnénk aludni éjszaka, anélkül, hogy a kis betolakodók megzavarnák az álmunkat. Szeretnénk ezt tenni anélkül, hogy ott zümmögnének a fejünk felet. Sőt esetleg még belőlünk is akarnának lakmározni! Ki szeretne szúnyogok vacsorája lenni?

 Szerintem erre a kérdésre kevesen emelnék fel a kezüket, hogy jelentkezzenek: „Én, én, én!”

Ezért van a szúnyogháló, hogy  az ajtóra vagy ablakra szereltessük. Akkor biztosan, nem fog rajta keresztül akár nappal, akár éjjel beszökni bármilyen kicsike, váratlan vendég! Na de mi van, ha ez az ajtó az erkélyre vagy az udvarra nyílik és a mi kis Balázs gyerekünk nyitva felejti?

A mágneses szúnyogháló. Erre találták ki

Igen erre találták ki a mágneses szúnyoghálót.

A mágnest és a mágnesességet mindenki ismeri ugye?

A mágnes

A magnetitet, vagyis a mágneses vasércet már az ókorban ismerték az emberek. Lényege volt, hogy a vasból készült tárgyakat képes volt magához vonzani ez az anyag. Ez a mágneses tulajdonság, ami szinte minden háztartásban megtalálható manapság.

Gyakran működnek a szekrények mágneszárral, a szétszóródott gombostűket, kapcsokat is össze lehet gyűjteni ezzel a módszerrel mondjuk és ezen alapul az iránytű működése is. Ezeket permanens avagy állandó mágnesnek nevezzük. S bizony ma már a mágneses szúnyoghálók is megjelentek, amik megkönnyítik életünket sok téren.

Mágneses szúnyogháló. Mikor használjunk?

mágneses szúnyogháló

Minden évben elérkezik a tavasz aztán a nyár, és ahogy a meleg bontogatja szárnyait, úgy kelnek az apró bogarak is szárnyra és igyekeznek beférkőzni a hétköznapjainkba. Tömegesen indulnak útnak, és ha nem is kézen fogva, de szorosan egymás mellett haladnak.  Sietnek megkeresni a réseket és nyílásokat, vagy éppen a kitárt ajtókat, ablakokat, hogy bejussanak hozzánk.

Ez megtörténhet nappal és éjszaka is. Elég egy nyitva felejtett ajtó vagy ablak, amin nincs szúnyogháló. Akkor aztán  máris ott röpködnek a lámpa körül, landolnak az ételeken vagy éppen vacsiznak belőlünk. Mikor?  Miközben Tv-t nézünk vagy szunyókálunk. Eszünk, dolgozunk vagy éppen pihenünk.

Ilyenkor jön jól, mondjuk egy mágneses szúnyogháló az ajtóra szerelve. Ami visszacsukódik akkor is ha kimentünk rajta és tele a kezünk. Vagy éppen Morzsi kutyusunk kívánkozott ki a szabadba és elfelejtette behúzni maga mögött az ajtót. Jó szolgálatot tehet sok esetben. Amikor  nem tudunk ajtó becsukással védekezni a besurranók ellen.

Ezek a mágneses szúnyoghálók nagy népszerűségre tettek szert a közelmúltban, a fent említett okok kapcsán. Ez a rovarháló általában két hálós vászonból áll . Mindkettőbe bipoláris mágnesek vannak beillesztve. Ezáltal középen összekapcsolódnak és nyithatóak a kéz érintése nélkül. Sőt utána össze is záródnak.

A mágneses szúnyogháló megbízható?

mágneses szúnyogháló

Ezek a termékek természetesen nem egyenértékűek a szakemberek által felhelyezett szúnyogháló fajtákkal szemben. De a kereskedelemben megtalálhatóak és pozitív visszajelzések is érkeznek velük kapcsolatba. Tartósságuk és ellenálló képességük az árukhoz viszonyított, fához, fémhez és műanyaghoz is lehet csatlakoztatni őket. Valamint  könnyen tisztíthatóak.

Bármely méretűek és színűek lehetnek. De arra azért ne számítsunk, hogy a rovarok elleni védelmet ilyen módszerrel meg tudjuk oldani sokáig. A mágneses rovarháló tehát csak ideiglenes megoldás.

Akkor mágneses szúnyogháló nem is létezik?

Erre igazából egy történettel tudnék válaszolni, amit nem régen a barátom mesélt el.

Valamelyik nyáron, amikor még lehetett menni nyaralni, kis családjával felkerekedtek és elindultak a természetbe. Úgy gondolták, hogy vízparthoz közeli kis házban töltenek majd el pár napot, távol a város zajától és zsúfoltságától.

 Gyönyörű helyen álltak meg a kocsijukkal egy mesébe illő kis faházikó előtt. A arra a célra béreltek ki, hogy az elkövetkezendő pár napban pihenésük színtere legyen.

mágneses szúnyogháló

Nem is volt baj egészen addig, amíg el nem kezdett sötétedni. Mert akkor minden megelevenedett. Az ablak kilincs, a műanyag párkány mindenütt fekete lett. Rovarok hada kezdett feléjük tartani. Inni akartak a tóból, enni a vacsorájukból és lakmározni a vérükből. Sajnos az ajtót nyitva felejtették és így benn a faházban sem volt jobb a helyzet.

Gondolták levadásszák azt a pár bogarat, aztán jöhet az édes álom. Ez az elképzelés azonban csak álom maradt. Mert bár sikerült kihajtani vagy levadászni a hívatlan látogatókat, nagyon meleg volt odabenn. Vesztükre újra kinyitották az ajtót és az ablakot. Na akkor lett aztán hadd el hadd. Mindent kipróbáltak, még ecetes vízzel is bedörzsölték a testüket, de nem sokat bírtak pihenni.

Miért nem pihenhettek, mi  lett a megoldás?

kislány alszik egy mezőn hálózsákban

Nem bírtak így sem aludni. Mert ha nem csípték őket a szúnyogok éppen, akkor tele zümmögték a fülüket. Szóval borzalmas éjszakájuk volt. Milyen nagyszerű is lett volna egy szúnyogháló, ami megoldja ezt a problémát, ugye? Gondolkodtak is rajta másnap reggel, hogy akkor most mi legyen, hogyan tovább?

Meneküljenek el szégyenszemre és veszítsenek csatát a kis vérszívókkal szemben? Persze ilyenkor a legjobb ötleteket az internetről lehet meríteni és kisfiuk rögtön utána is nézett okos telefonján. Kereste  mi lehet a megoldás?  „Heuréka”! Kiáltotta diadalittasan rövid idő múlva. Mágneses szúnyoghálót kell az ajtóra felszerelni apa!

 Tudod olyat amilyen , van is egy a csomiban. Fogalmam sincs miért pakolta be anya, de szerintem zseniális ötlet volt tőle! Nem hiába mondják azt, hogy az anyák mindenre gondolnak. Most is a barátom felesége mentette meg a helyzetet és az egész nyaralást. Mert egy dobozos, mágneses szúnyoghálót is becsomagolt, városi révén az úgynevezett „túlélő csomagba”!

Ezt könnyen fel tudta rakni az én barátom is az ajtóra. Hiszen ehhez nem kellett szakértelem és az sem volt baj, hogy nem tűnt túl tartósnak és biztonságosnak. De a célnak tökéletesen megfelelt. Így aztán fellélegezhettek és bátran nézhettek a következő éjszaka elé. Sőt még az sem jelentett problémát, hogy kutyusok, akit mindenhová visznek magukkal, előszeretettel járkált ki-be a faház ajtaján. Hiszen az mindannyiszor összezáródott mögötte.

Konklúzió

Szóval jól sikerült ezek után a nomád nyaralás és megúszták aránylag kevés viszketés nélkül. Barátom azóta mindig tesz a csomagtartójába egy ilyen dobozos hálót. De azt elárulta, hogy otthon azért nem használja a mágneses szúnyoghálót.

Inkább szakemberekre bízta a lakás rovarok elleni védelmét. Hiszen rengeteg megbízható fajtáját lehet ma már felszereltetni a rovarhálóknak. Na és ha így tesz valaki, akkor nyugodtan elmondhatja a csodálatos „Altató” vers végét is:

óra és könyv mellett fekszik egy plüss bárány

„Tűzoltó leszel, s katona! Vadakat terelő juhász! Látod, elalszik anyuka – Aludj el szépen kis Balázs!”

Szúnyoghálókról bővebben itt olvashat további információkat.

Kérjen árajánlatot még ma!

Több információra van szüksége? Vegye fel velünk a kapcsolatot vagy kövessen minket a Facebook oldalunkon

Hasonló cikkek